Charakteristika školy

Základní škola v Rapšachu je škola sedmitřídní - na prvním stupni jsou ve školním roce 2023/2024 spojeny 2. + 3. a 4. + 5. ročník, na druhém stupni je od každého postupného ročníku zřízena jedna třída. Ve škole panuje téměř rodinná atmosféra. Vztahy mezi žáky a učiteli jsou přirozené, oboustranně otevřené. V aktuálním školním roce nás navštěvuje celkem 96 žáků.

Škola prochází modernizací, učitelé do výuky zapojují moderní technologie, v prezenční výuce se běžně pracuje s tablety a moderními aplikacemi, k dispozici je samozřejmě vybavená počítačová učebna. Díky zapojení do projektu Průša do škol máme k dispozici také 3D tiskárnu.

Škola ve velké míře čerpá prostředky z evropských fondů, aby zvýšila kvalitu výuky. Zapojena je také do projektu Women For Women a každoročně tak potřebným dětem zajišťuje obědy zdarma.

Základní školu obklopuje rozlehlý pozemek, který vybízí k výuce v přírodě. Na pozemku je vybudované nové multifunkční hřiště, využívané pro potřeby tělesné výchovy.

Škola se stává pro mnoho žáků nejen vzdělávací institucí, ale i místem, kde se dá podnikat spousta zajímavých věcí. Při škole funguje turistický oddíl mládeže Práčata.

Ke škole patří dvoutřídní Mateřská škola. Ve škole i mateřince je samostatná školní stravovna s kuchyní a výdejnou.