Mateřská škola v Rapšachu

Budova MŠ se nachází v klidné části obce. Obklopují nás louky a lesy, které patří do krásné krajiny CHKO Třeboňsko. Součástí mateřinky je zahrada s dřevěným altánkem, prolézačkami, houpačkami, pískovištěm, kolotočem a zahradním domkem, ve kterém jsou umístěny hračky pro děti na ven. Zahrada nám slouží k pobytu venku, hrám a sportovnímu vyžití dětí.

Naše mateřinka je dvoutřídní – máme třídu Koťátek a Motýlků.

Ve mateřince klademe důraz na pozitivní vzájemné vztahy, důvěru, úctu, empatii, optimismus, radost, vzájemnou podporu, pochopení a slušnost. Snažíme se být dětem kladným vzorem, inspirovat je a podporovat jejich kreativitu. Usilujeme o harmonický vývoj dítěte a rozvoj morálních vlastností ve vztahu ke společnosti i přírodě. V MŠ je zajištěn pravidelný denní řád, který přizpůsobujeme aktuálním potřebám dětí.

Naším cílem je umožnit dětem prožít šťastné a aktivní dětství vytvořením pohodového a přátelského prostředí.