Škola v Rapšachu adoptovala Maria

„Škola v Rapšachu adoptovala Maria. Je tomu již rok, co se žáci a pedagogové Základní školy v Rapšachu dověděli o smutných osudech dětí z Indie, Ugandy i odjinud, a zároveň o možnosti některým z nich pomoci. Rychle se rozhodli jednat a adoptovali na dálku indického chlapce jménem Maria Arputha Selvam. Je to osmiletý žák 3. třídy Základní školy v Sant Xavieru, nejmladší z tří dětí lesního dělníka a dělnice.

Finanční částka ve výši pět tisíc korun, každoročně vybraná pro Maria od pracovníků a dětí z rapšašské školy, mu umožní dosáhnout úplného, zatím základního vzdělání, což je nad možnosti jeho rodiny. Nedávno nás potěšil dopis z Indie, odeslaný nám Arcidiecézní charitou Praha. Nepíše nám zatím sám Maria, ale v zastoupení jeho asistent – sociální pracovník. Vyřizuje nám pozdravy a díky našeho hocha i jeho rodiny a chválí jeho výsledky v učení.
Maria nám k tomu nakreslil obrázek – domek a auto. Máme velkou radost, že svou malou měrou pomáháme změnit život alespoň jednoho dítěte, z geograficky i sociálně nám velice vzdáleného světa. Přáli bychom mu dobrý a důstojný život. Nakonec douška z dopisu charity: Na adopci stále čeká přes 2000 potřebných dětí. (www.charita-adopce.cz)“.