facebookBakaláři

Říjen 2021

V měsíci říjnu jsme se věnovali těmto tématům:

• Jak jsme potkali jablko
  • Na zahradě
  • V lese
  • Vznik Československa

Děti jsme poučili o bezpečnosti při pohybu v MŠ, ve třídě, na školní zahradě, při vycházkách a na hřišti.

Ochutnávali jsme výrobky z jablek ze zahrady MŠ. Vytvořili jsme a upekli jablečnou kapsu. Povídali si o zdravé a nezdravé výživě.

Zařadili jsme cviky s prvky jógy. Vyzkoušeli si předmatematické schopnosti. Zatančili tanec Mazurka.

Prošli jsme se do lesa. V lese jsme vytvořili skrýše pro skřítky i mandaly z přírodnin. Prohlédli jsme si některé houby v lese a v mateřince jsme se je pokusili vymodelovat z modelíny.

Do „domečku pro broučky“ od paní učitelky Lenky jsme dali „spát“ naše broučky, které jsme vyrobili ze skořápek od ořechů. Zazpívali jsme jim podzimní písničky a ukolébavky. Domeček budeme sledovat, zda se nám zabydlí i živí obyvatelé.

Oslavili jsme svátek vzniku Československa. Poslechli jsme si hymnu, poskládali puzzle vlajky a znaku.

Užili jsme si vánoční focení v ZŠ.

Naučili jsme se další písničky a rytmizovali s pomocí Orffova instrumentáře.

Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu
378 07 Rapšach 290