Programování s Ozobotem Evo a rozšířená realita

V úterý 19. října se uskutečnila tandemová výuka ve spojeném 2. a 3. ročníku na téma "Programování s Ozobotem Evo, práce s grafickým tabletem a rozšířená realita" (pokračování interaktivní výstavy z 11.10.) pod vedením p. uč. Radky Círalové, p. uč. Anny Ticháčkové a p. uč. Martina Kvapila.

Žáci a žákyně 3. ročníku se v prostorách školní družiny zaměřili na kreslení a malování trasy pro Ozobota Evo – využili nálepky s barevnými kódy („ozokódy“) a sestavovali dráhu z puzzlů. Posléze se připojili k druhákům, kteří se soustředili na kreslení a malování na grafický tablet a rozšířenou realitu – využili jsme všechny školní tablety.

Na konci setkání jsme se na školní zahradě zúčastnili startu rakety. Jako vzpomínku na 3D tisk si děti užily píšťalky vytištěné na naší tiskárně.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další bádání.