Březen 2024 ve třídě Motýlků

Třída Motýlků měla v měsíci březnu tato témata:

• Půjdu k zápisu
  • K zápisu já musím jít, co tam asi budou chtít?
  • Těšíme se na jarmark
  • Kropenatá slepička snesla bílá vajíčka

Prvních 14 dní v březnu jsme se věnovali přípravě k zápisu. Děti si upevňovaly  předmatematické a předčtenářské dovednosti, z PET víček skládaly geometrické tvary, určovaly části lidského těla, procvičovaly prostorovou orientaci a skládaly obrázky z Tangramu. Zpívali jsme písničky s kytarou i říkali veselé říkanky.

Blížil se jarmark na návsi. Děti vytvářely zápichy, balily cereálie, počítaly bonbonky do pytlíčků, vyráběly dřevěné králíky, pletly pomlázky, pekly koláče a linecké cukroví. Vše se nám podařilo na návsi Rapšachu prodat.

Velikonoce jsme si užili i poslední týden v březnu.  Barvili jsme vajíčka v cibulové slupce, ze skořápek jsme vytvářeli kuřátka, namalovali jsme velikonoční přáníčka a vytvořili si veselou čelenku.