Březen - měsíc knihy

Březen jako posel jara, březen - měsíc knihy - obojí spojili druháci a treťáci ve svém "jarním putování za knížkou." Při vycházce krásnou jarní přírodou si zasportovali s Ferdou Mravencem, postavili chaloupky Křemílkovi s Vochomůrkou, Kmotře lišce nakreslili další lesní kamarády, s bratry Čapkovými si zatančili ROBOTí tanec a po vzoru Jiřího Žáčka si i zaveršovali. Ze slov LES, KAMARÁD A KNÍŽKA vznikla společnými silami veršovánka : "Les, to je náš kamarád,  každý by ho měl mít rád, knížku o něm chceme psát. "

Žáci 4. a 5. ročníku si zase při této příležitosti připomněli některé známé spisovatele. Vzájemně spolupracovali ve skupinách, učili se dohodnout, vyhledávat informace a mnozí si vyzkoušeli ilustrace z vybraných knih. Na závěr svá díla prezentovali před třídou a obohatili spolužáky o nové zajímavosti.