Únor 2024 ve třídě Motýlků

V měsíci únoru měla třída Motýlků tato témata:

• Jezte děti zeleninu, ať nemáte v zimě rýmu
  • Chvíli krokem, chvíli klusem ujíždíme autobusem
  • Masopustní období tradicí nás provází

V prvním týdnu jsme si povídali o zdraví. Poznávali jsme ovoce a zeleninu a zdravý životní styl. Jeden den jsme se věnovali péči o své zoubky.

V dalším tématu jsme poznávali dopravní prostředky. Třídili jsme dopravní prostředky, které jezdí po silnici a po kolejích, plují po vodě a létají ve vzduchu. Trénovali jsme přecházení přes přechod pro chodce. Na Rapšachu jsme si povídali o dopravních značkách, které jsme viděli na ulici. V tomto týdnu jsme se vydali společně s Koťátky na výlet do Třeboně na výstavu miniaturních vláčků.

V našem masopustním týdnu jsme si povídali o rozdílu mezi karnevalem a masopustem. Poznali jsme tradiční masopustní maškary. Upekli jsme si naše školkové masopustní koláčky a vyzdobili jsme si mateřinku škraboškami. Na konci týdne jsme si užili školkový karneval.