Únor 2024 v mateřince u Koťátek

Z pohádky do pohádky

 
V únoru jsme se ocitli v pohádce. Pomohli jsme vodníkovi sestavit pěvecký sbor, zatančili si se šátky jako rusalky na vodní hladině a zkusili jsme dělat vlny s psychomotorickým padákem. Na závěr jsme malovali temperami za doprovodu symfonické básně Vodník od Antonína Dvořáka. Následující den nás čekala logopedická pohádka. Procvičili jsme si oromotoriku a výslovnost s letadélkem, které se bálo létat. Jógová pohádka o stolu a židli nás poučila o tom, že nikdo není víc než druhý, a naučila nás nové jógové pozice. S klasickou pohádkou Hrnečku, vař! jsme si vyzkoušeli pokus s octem a jedlou sodou.
 
 
Barvy a tvary
 
Po prázdninách nás čekalo téma Barvy a tvary. Přiřazovali jsme tvary k jejich stínům, skládali puzzle a řadili tvary podle velikosti. Povídali jsme si, co nám který tvar připomíná. Užili jsme si den s barevným hudebním nástrojem Boomwhackers a zkusili podle barev zahrát jednoduché písničky. Nejvíce nás však bavilo hrát podle vlastní fantazie všemi trubkami najednou. V tomto týdnu jsme se společně s Motýlky vydali na výlet do Třeboně. Navštívili jsme výstavu miniaturních vláčků a železnice. Vláčky jsme mohli pozorovat i ovládat. Známé tvary jsme si připomněli na dopravním hřišti, kde bylo mnoho dopravních značek. 
 
Karneval
 
Poslední únorový týden se nesl v duchu masopustu. Povídali jsme si o masopustních tradicích a průvodu. Upekli jsme voňavé koláče, ozdobili jsme klauny modelínou a společnými silami jsme vymalovali obří omalovánku s medvědářem a medvědem. Na konci týdne jsme si užili karneval s krásnými maskami. 
 
Básničkou a velkým poděkováním jsme se rozloučili s naší skvělou paní kuchařkou Růženkou.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii