Leden 2024 v mateřince u Koťátek

Tři králové

 
V novém roce jsme si s dětmi povídali o tom, jak jsme prožili Vánoční svátky. Pohádka Chaloupka na vršku nás seznámila se třemi králi. Vyrobili jsme si tři krále ze dřeva a obyčejné kameny jsme proměnili v blyštivé diamanty. Z nových pomůcek na cvičení jsme postavili stezku a vydali se na pouť inspirovanou putováním za Ježíškem. 
 
Zima
 
Téma Zima nás provázelo téměř celý leden. Protože jsme spoustu času trávili venku na školní zahradě, pečlivě jsme se věnovali samostatnosti v oblékání. Zkoumali jsme vlastnosti sněhu a ledu a v největších mrazech jsme si vyrobili ledové ozdoby z přírodnin. Bobovali jsme a sáňkovali na školní zahradě a nezapomněli jsme pravidelně krmit ptáčky, kteří k nám létají na krmítko. 
 
Sněhulák
 
Dalším týdnem nás provázelo téma sněhulák. Vodovými barvami jsme malovali do sněhu a pozorovali změnu skupenství a postupné mísení barev. Jednoho sněhuláka jsme podle básničky namalovali temperami, druhého jsme skládali a lepili na papír. Zazpívali jsme si a zatančili písničku Sněhuláci od Míši Růžičkové.
 
Zimní sporty
 
K zimě neodmyslitelně patří i zimní sporty. Povídali jsme si o sportech, které známe, a poznávali jsme ty, které byly pro děti nové. Celý týden jsme se věnovali především tělovýchovným aktivitám a téma Zimní sporty jsme zakončili olympiádou. 
 
Dopravní prostředky
 
Na konci ledna jsme si povídali o bezpečnosti během cestování. Poznávali jsme dopravní prostředky podle zvuků a naučili jsme se novou tematickou básničku. Postavili jsme kolejnice po celé třídě a hráli si s vláčky. Při malbě semaforu jsme si připomněli, že znalost barev je důležitá i pro naše bezpečí. 

FotogaleriePřeskočit fotogalerii