Prosinec 2023 v mateřince u Koťátek

Advent
Prosinec se ve třídě koťátek nesl v duchu adventu a příprav na Vánoce. Skládali jsme puzzle s adventní tematikou a přiřazovali jsme obrázky k jejich stínům. Poskládali jsme si vánoční domečky a vytvořili si vánoční vesničku. Společně jsme si vyzdobili třídu a ozdobili stromeček. Začali jsme se učit několik nových básniček na vánoční besídku. Dozvěděli jsme se o adventních zvycích a začali jsme odpočítávat zbývající dny do Vánoc. 

Kapr

Druhý týden jsme se s dětmi naučili básničku o kaprovi. Vyzkoušeli jsme si oromotorická a dechová cvičení. Zkusili jsme si zabublat brčkem do misky s jarovou vodou a pozorovali jsme bubliny. Při obkreslování kapřích šupin jsme procvičili úchop tužky. Nakonec jsme na připravenou šablonu kapříka otiskávali houbičkou šupiny. 
 
Než k nám přijde Ježíšek

Poslední týden před Vánoci jsme celí netrpěliví očekávali příchod Ježíška do mateřinky. Zpívali jsme vánoční koledy, povídali si o Vánocích, vyzkoušeli si hod pantoflem, pouštěli jsme lodičky z ořechových skořápek a rozkrojili jsme si jablko. V pátek jsme si užili dárky, které na nás čekaly pod stromečkem. 

FotogaleriePřeskočit fotogalerii