Listopad 2023 v mateřince u Koťátek

Není drak jako drak

Podzimní vítr nám do školky přivál první listopadové téma "Není drak jako drak". S dětmi jsme si namalovali a vystřihli papírového draka, procvičili jsme oromotoriku s podzimní pohádkou, zacvičili jsme si rozfoukanou rozcvičku a na zahradě pouštěli draka. A protože drak nemusí být jen papírový, učili jsme se s dětmi přiřazovat k sobě obrázky dalších souzvučných slov. 

Lidské tělo - zdraví a nemoci

Dva týdny jsme se věnovali lidskému tělu a zdraví. Povídali jsme si o tom, jak vypadá naše tělo a jak bychom ho měli udržovat zdravé. Procvičili jsme si zrak a sluch s taktilním a zvukovým pexesem. Každý den jsme poctivě cvičili a relaxovali. 

Než k nám přijde Mikuláš

Poslední listopadový týden jsme se pečlivě připravovali na příchod svatého Mikuláše a tradiční mikulášskou besídku. Zhlédli jsme pohádku Chaloupka na vršku - Jak to bylo na Mikuláše. Naučili jsme se nové tematické básničky a při výtvarných činnostech jsme malovali Mikuláše a čerta. Konec listopadu nám přinesl sněhovou nadílku, a tak jsme andělíčky vytvářeli ve sněhu na zahradě. Užili jsme si první letošní bobování a sáňkování.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii