Květen 2021

Poučili jsme se s dětmi o bezpečnosti ve školce, na zahradě a na procházce. Zopakovali zásady ochrany před onemocněním Covid-19.

Naše témata výuky:

Naše maminka má svátek

Děti si pro maminky připravily překvapení ke dni maminek. Vyrobily papírové srdce. Také vyrobily  přání s otiskem jejich rukou. K fotografiím dětí si děti nalepily srdce z papíru. V pátek každé dítě samostatně popřálo mamince s básničkou a kytičkou k jejich svátku.

Máme se rádi s mámou a tátou – rodina

Počasí nám přálo a mohli jsme si nakreslit křídami svou rodinu na chodníku před MŠ. Podařilo se nám na zahradě MŠ nasbírat dostatečný počet květů Smetanky lékařské a v pátek jsme už mohli ochutnávat pampeliškový med.
Uspořádali jsme „Den se svou oblíbenou hračkou“.

Jak je barevná kvetoucí příroda

Vyzkoušeli jsme nové výtvarné techniky – kresba uhlem. Celý týden jsme se věnovali přírodě kolem nás.

Kniha je studnice moudrosti

Celý týden jsme se věnovali tématu knihy, knihovny, pojmu čtenář, rčení „Kniha je studnice moudrosti“… Zkusili si vytvořit vlastní pohádkovou knihu. Uspořádali jsme dva „Dny s oblíbenou knihou z domova“.