Anglický jazyk - téma Spring

Žáci vytvořili kreativní myšlenkovou mapu, čímž si obohatili slovní zásobu o další výrazy. Část výuky probíhala také venku, kde žáci ve skupinách hráli Spring scavenger hunt a vedli jsme konverzační témata k procvičení gramatických obratů z minulých hodin - In spring I want, I should, I´d prefer to, I´d rather.

21.3. jsme měli téma World Water Day.

Na úvod projektového dne o vodě jsme si dali dohromady, co je na vodě důležité, v jakých podmínkách jinde na planetě lidé žijí a co je třeba změnit. Žáci ve skupinách procházeli kvízové otázky a poté jsme diskutovali v týmech o zajímavostech a problematice snížení spotřeby vody v domácnosti.

Healthy lifestyle - Téma zdravý životní styl jsme začali diskusním kruhem, pokračovali jsme brainwritingem na barevné papírky, které pak žáci řadili do různých kategorií. Dále jsme navázali aktivitou diamant, kdy si žáci rozšířili slovní zásobu a obraty související se zdravým životním stylem. Nakonec se žáci rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina vytvářela plakát o špatných zvycích - bad habits - a druhá skupina o dobrých zvycích - good habits.