Červen 2022 v MŠ

Třída motýlků a koťátek měla v měsíci červnu tato témata:

- jak oslavujeme svátek dětí?

- s písničkou jde všechno lépe

- den otců

- ze Země až k hvězdám

- hurá prázdniny

S dětmi jsme zažili dětský den. Prošli jsme pohádkovou trasu. Plnili jsme různé pohádkové úkoly a na konci jsme našli poklad. Házeli jsme míčkem na cíl, skákali v pytlech, přenášeli vodu, chodili na chůdách i lyžích, jezdili slalom s kočárky a užívali si další radovánky.

V dalším týdnu jsme se zaposlouchali do zvuku saxofonu, houslí, kytary, akordeonu a violoncella.

Vzpomněli jsme si na své tatínky a dědečky a vyrobili jim přání. Děti otiskly svou bosou nohu na otisk boty s textem: „jdu ve tvých stopách“.

Navštívili nás hasiči ze Suchdola nad Lužnicí. Tématem dne bylo: „táta jako hasič“.

Také nás v tomto týdnu navštívila první třída a společně jsme si vyslechli autorské čtení paní spisovatelky.

V tématu „Ze Země až ke hvězdám“ jsme poznávali sluneční soustavu. Poznávali jsme různá souhvězdí, planety a komety.

Na zahradu MŠ jsme pozvali školáky z první třídy. Zavzpomínali si, jak tady trávili v minulých letech své školkové chvilky. Opekli jsme si špekáčky a užili společné hraní.

Byli jsme pozváni do základní školy paní učitelkou budoucích prvňáků. Děti ze školy své budoucí spolužáky provedly po celé škole i venku.