Hudební týden v MŠ

Celý týden nás provázela hudba.

V pondělí nám Terka Urbanová předvedla tenorsaxofon. Zaposlouchali jsme se do zvuku parníku a zazpívali dětské písničky. Celý tenorsaxofon jsme si prohlédli a vyzkoušeli různé klapky. Nakonec jsme se naučili, jak saxofon správně vyčistit.

V úterý nám přinesla paní Andrea Poláková představit akordeon. Podle melodie jsme zkoušeli poznat písničku. Zaposlouchali jsme se do písní. Nakonec jsme sami mohli vyzkoušet, jaké tóny akordeon vydává.

Ve středu nás navštívil kapelník Vláďa Matějka z country kapely Patrola České Budějovice. Ani jsme nedutali a poslouchali jsme zvuky strun. Zazpívali jsme známé písně a zahráli pohybové hry za zvuků kytary. Jako překvapení jsme Vláďovi zazpívali jejich písničku.

Ve čtvrtek se školkou rozezvučely housle v rukou Justýny Schiendlové. Poznali jsme, že některé části houslí mají názvy po zvířatech (kobylka, hlemýžď...). Také jsme si poslechli krásný hlas houslistky.

Přišel poslední den. Do školky nám přišla zahrát na violoncello skvělá Kája Korbelová ze základní školy. Naučila nás, jak vypadá houslový a basový klíč. Vyprávěla také  o tom, jaká byla její cesta s hudbou. Předvedla, jak těžké skladby dokáže zahrát.

Byl to krásný a poučný týden. Těšíme se na další ročník v příštím školním roce.