Duben 2022 v MŠ

V měsíci dubnu měla třída koťátek a třída motýlků tato témata:

- Svátky jara

- Která zvířata žijí ve volné přírodě?

- Čarodějnický rej a májka

Prvního dubna jsme prožili "Den naruby". Přišli jsme do školky legračně oblečeni. Zpřeházeli jsme si režim dne. Pití jsme měli v miskách, makovou buchtu v hrnečku, polévku jsme jedli vidličkou. Zažili jsme velmi veselý den.

V tématu svátků jara jsme se připravovali na velikonoční jarmark i vyráběli kraslice pro výzdobu do domovů dětí. Poznali velikonoční tradice. Naučili se velikonoční říkanku.

Poznávali jsme divoce žijící zvířata. Zkoumali, kde které žije? Co k životu potřebuje? Čím zvířatům můžeme pomoci nebo ublížit? S vyrobenými maskami zvířat jsme podnikli cestu ven, do přírody, při příležitosti "Dne Země"

Posledním tématem je oslava tradice Čarodějnic a stavění Máje. Vyráběli jsme papírové čarodějnice, četli čarodějné pohádky a týden nám zakončil rej čarodějek a čarodějů.