Březen 2022 v mateřské škole

V měsíci březnu jsme se věnovali těmto tématům:

• Když jaro ťuká
  • Jaro na zahradě
  • Jaro v trávě
  • Půjdu k zápisu

Celý březen jsme se věnovali jaru. Nejdříve jsme pozorovali přerod zimy do jara. Poznávali jsme první květiny. Bledulky, sněženky a petrklíče jsme si prohlíželi na zahrádkách domů v okolí školky. Svou sněženku jsme si vyzkoušeli vyrobit pomocí techniky „origami“. Pozorovali jsme, jak klíčí hrách.

Jaro jsme přivolávali písničkou o čížečkovi.

Oslavili jsme Mezinárodní den žen. Ženám v rodině jsme vyrobili malou květinku z papíru.

S předškoláky jsme se připravovali na blížící se zápis do první třídy. Ale i menší děti si vyzkoušely poznávat barvy, tvary, představit se, počítat, poznávat první a poslední písmeno, počítat slabiky, zpívat písničky, říkat básničky a další potřebné aktivity.

Vyráběli jsme výrobky na připravovaný velikonoční jarmark.

Přivítali jsme nového spolužáka z Ukrajiny, seznámili se s ukrajinskou kulturou a ukrajinským jazykem. Oslavili jsme narozeniny dětí narozených v březnu.